MAKS ERP – Zaopatrzenie

Strona główna / Opisy produktów / MAKS ERP – Zaopatrzenie

oprogramowanie erp bi maks bydgoszcz

System ERP – Moduł Zaopatrzenie kompleksowo obsłuży Tobie procesy zaopatrywania przedsiębiorstwa w materiały i usługi. Elementy łańcucha logistycznego, które obejmuje system, to: zapotrzebowania wewnętrzne, zamówienia do dostawcy, przyjęcia na magazyn, rejestracja faktur zakupowych.

Moduł Zaopatrzenie w ERP
ERP – Zaopatrzenie.

Szeroko rozbudowany system uprawnień do poszczególnych czynności realizowanych przez użytkowników i kontroli realizacji powyżej opisanego łańcucha, pozwala na wyeliminowanie zbędnego obrotu dokumentami papierowymi.

  • Łatwo i szybko planuj zakupy
  • Automatycznie wystawiaj dokumenty logistyczne np. Zapotrzebowania – Zapytania – Zamówienia – Dostawy
  • Analizuj i rezerwuj zakupy automatycznie
  • Nie myśl o obiegu dokumentu i pracy
  • Realizuj umowy z dostawcami w jednym miejscu

ERP – Moduł Zaopatrzenie

W module Zaopatrzenie Systemu ERP dostępny jest definiowalny mechanizm planowania zakupów w oparciu o niezrealizowane pozycje planów produkcji, zdefiniowane na indeksach punkty zamawiania materiałów uwzględniające stany osiągalne, domyślnych dostawców, minimalne częstotliwości zamawiania i minimalne czasy realizacji zamówienia. Dodatkowo mechanizm ten uwzględnia otwarte zamówienia do dostawców, oraz zamówienia od odbiorców na towary handlowe.

Niewątpliwą aletą jest również całkowicie definiowalny, mechanizm wyliczania końcowej ilości niezbędnych materiałów, w oparciu o zdefiniowane przez klienta parametry oraz automatyczne generowanie zamówień do dostawców.

Pod kątem księgowym moduł umożliwia wstępną rejestrację faktur zakupowych na potrzeby rozrachunków, a następnie wydanie dokumentu w celu merytorycznego opisania i rozliczenia zakupu. Rozliczenie zakupu w przypadku materiałów na magazyn odbywa się automatycznie w powiązaniu z dokumentami obrotu magazynowego. System wyposażony jest w mechanizm automatycznego generowania faktur wewnętrznych do faktur wewnątrzwspólnotowych.

Standardowo moduł Zaopatrzenie, podobnie jak moduł Sprzedaż, obsługuje bogaty zestaw raportów, umożliwiający szybkie analizy zakupów w dowolnym układzie. Ponadto z danych zawartych w tym module automatycznie tworzony jest rejestr zakupów VAT, dane do deklaracji Intrastat oraz dane do kwartalnej informacji podsumowującej. Na podstawie każdego wystawionego dokumentu lub zakresu dokumentów tworzoną są automatyczne dekrety.

Poznaj dedykowane rozwiązania IT – Umów się na spotkanie:

Call Now Button