MAKS BI – Wizualizacja danych biznesowych

Strona główna / Opisy produktów / MAKS BI – Wizualizacja danych biznesowych

Wizualizacja danych ma kluczowe znaczenie dla dzisiejszych przedsiębiorców, gdyż ułatwia i przyspiesza analizę wielu informacji, dając możliwość szybszego dostrzeżenia problemu lub okazji do wzrostu. Już dziś obserwuje się odejście od tradycyjnego raportowania na rzecz obrazowego prezentowania danych. Służą do tego dedykowane narzędzia, które mają ogromne znaczenie dla analityki biznesowej.

Wizualizacja danych biznesowych z systemem BI

Dane przedstawione w sposób graficzny są o wiele łatwiejsze w odbiorze i analizie niż same liczby. Z tego powodu powstały systemy Business Intelligence takie jak MAKS BI, które umożliwiają tworzenie wielu wizualizacji korzystając z ogromnej ilości danych. Narzędzie tego typu są przydatne w wielu firmach, zarówno dla prezesów, menedżerów, jak i pracowników na niższych szczeblach. Dodatkowo dane pobierane są w sposób ciągły, w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nie ma potrzeby ręcznych poprawek. Gdy nastąpi aktualizacja, wizualizacja danych się zmieni. Narzędzia BI są stosowane nie tylko w sektorach marketingu, ale także w działach sprzedaży, produkcji, logistyki, finansów czy HR.

Stwórz swój własny kokpit menedżerski czyli wizualizacja bazy danych

Przedstawienie danych może odbywać się w różnej formie – od znanych z tradycyjnych raportów wykresów liniowych, kołowych, słupkowych, aż po inne, bardziej zaawansowane diagramy. Podstawową różnicą jest stopień uproszczenia, dlatego wizualizacja danych powinna być dopasowana do reprezentowanych danych i możliwości percepcji użytkownika. Ogólna zasada mówi, że przedstawienie powinno być możliwie uproszczone już na etapie projektowania.

Wiele osób docenia prostotę i intuicyjność interfejsu MAKS BI, gdyż dane można dopasować do swoich potrzeb. To doskonałe rozwiązanie dla analityków i każdego, kto w swojej pracy korzysta z danych. Dodatkowo daje wiele możliwości ustawienia powiadomień, umożliwiając m.in. cykliczne dostarczanie analiz, raportów z pomocą wiadomości e-mail, bez konieczności logowania się do aplikacji do wielu osób jednocześnie.

 

Poznaj dedykowane rozwiązania IT – Umów się na spotkanie:

Call Now Button