System HR – Kadry i Płace – dlaczego warto w niego zainwestować?

Strona główna / Blog / System HR – Kadry i Płace – dlaczego warto w niego zainwestować?

System HR – Kadry i Płace.

System HR Kadry i Płace
HR, Kadry i Płace.

W każdej firmie potrzebny jest system kadrowo płacowy, po to by maksymalnie zautomatyzować proces zarządzania zasobami ludzkimi, a prościej rzecz ujmując: po to by w prosty sposób, bez zbędnego nadużycia czasu i sił móc pracownikom zatrudnionym w przedsiębiorstwie chociażby obliczyć chociażby miesięczną wypłatę. Jedną z alternatyw oferowaną na rynku jest system MAKS HR – Kadry i Płace. Dlaczego warto w niego zainwestować? Jakie są alety systemu do HR kadr i płac?

Funkcjonalność stworzona przez pracowników działu kadr i płac

Program oferuje możliwość skorzystania z różnorakich elementów. Na przykład posiada funkcję samodzielnego definiowania składników płacowych. Oznacza to, że jeśli chcemy dodać pracownikowi potrącenie komornicze lub potrącenie na składkę ZUS, będziemy to mogli zrobić w szybki i łatwy sposób. Program zawiera także możliwość samodzielnego tworzenia określonych kartotek, które korzystający może na swój sposób nazwać.

Elastyczność

System pozwala użytkownikowi na dużą swobodę i dowolność w porządkowaniu danych. Oznacza to, że jest elastyczny i dostosowany do potrzeb użytkownika. Ponadto jest ciągle aktualizowany i na bieżąco dopasowywany do obecnej sytuacji prawnej.

Obsługa wielofirmowości i wielozakładowości

System może być wykorzystywany do obsługi nie tylko jednego podmiotu, ale i kilku, które np. wchodzą w skład danej grupy kapitałowej. Rozproszona struktura wymaga szczególnych narzędzi do prowadzenia ewidencji kadrowej i płacowej, które pozwolą na sprawne zarządzanie. Ten warunek spełnia z pewnością System HR Kadry i Płace.

Intuicyjność

Korzystanie z programu jest bardzo przyjazne i łatwe. Całość zakładek i poszczególne części są logicznie uporządkowane. Jest to duże ułatwienie na tle innych programów, których obsługa nierzadko generuje wiele problemów natury technicznej.

MAKS HR – dodatkowa pomoc w prowadzeniu biznesu

Jeżeli korzystanie z Systemu HR – Kadry i Płace jest niewystarczające, można także sięgnąć po dodatki do wersji podstawowej. Zależy to od indywidualnych potrzeb firmy, gdyż każda ma inny charakter działalności i inny jest także sposób zarządzania zasobami ludzkimi. Dane wprowadzane do tych modułów są automatycznie łączone z danymi w wersji podstawowej i mogą być ze sobą kojarzone. W ten sposób mają one wpływ np. na finalną wysokość wypłaty pracownika, np. dodając do niej dodatkowe potrącenia.

Możliwość skorzystania z modułu Karty Pracy, Kadry i Płace Systemu ERP oraz innych modułów

W dodatkowym module Karty Pracy, dzięki inteligentnemu systemowi naliczania płac, nawet podczas nieobecności pracownika działu kadr, pewne czynności związane z jej kalkulacją będą mogły być automatycznie wykonane. Także dzięki integracji systemu z Rejestracją Czasu Pracy, czas spędzany przez pracownika przy stanowisku pracy będzie mógł być automatycznie porównany z jego harmonogramem.

To tylko jeden przykład dodatkowego modułu. Takich jest więcej – chociażby moduł ZFM Zakładowego Funduszu Mieszkaniowego czy moduł PKZP Obsługa Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Kompatybilność z innymi aplikacjami

MAKS HR współpracuje z innymi programami, np. programem Płatnik czy arkuszem kalkulacyjnym Excel. Oznacza to, że dane mogą być z tych aplikacji np. importowane do arkusza kalkulacyjnego. Innymi słowy – oznacza to, że dane te nie muszą być chociażby wtórnie modyfikowane, ale mogą być bezpośrednio zaczerpnięte z MAKS HR.

Posiadanie rozbudowanego system analizy danych liczbowych

MAKS HR jest bogaty w możliwości dotyczące analizy danych. Wyposażony w różne raporty i i wbudowane zestawienia tematyczne, pozwala na kompleksową i efektywną kalkulację.

 

Poznaj system HR Kadry i Płace – Umów się na spotkanie:

Call Now Button