System HR – Kadry i Płace – dlaczego warto w niego zainwestować?

Strona główna / Blog / System HR – Kadry i Płace – dlaczego warto w niego zainwestować?

System HR – Kadry i Płace.

System HR Kadry i Płace
HR, Kadry i Płace.

W każdej firmie potrzebny jest system kadrowo płacowy, po to by maksymalnie zautomatyzować proces zarządzania zasobami ludzkimi, a prościej rzecz ujmując: po to by w prosty sposób, bez zbędnego nadużycia czasu i sił móc pracownikom zatrudnionym w przedsiębiorstwie chociażby obliczyć chociażby miesięczną wypłatę. Jedną z alternatyw oferowaną na rynku jest system MAKS HR – Kadry i Płace. Dlaczego warto w niego zainwestować? Jakie są alety systemu do HR kadr i płac?

Funkcjonalność stworzona przez pracowników działu kadr i płac

Program oferuje możliwość skorzystania z różnorakich elementów. Na przykład posiada funkcję samodzielnego definiowania składników płacowych. Oznacza to, że jeśli chcemy dodać pracownikowi potrącenie komornicze lub potrącenie na składkę ZUS, będziemy to mogli zrobić w szybki i łatwy sposób. Program zawiera także możliwość samodzielnego tworzenia określonych kartotek, które korzystający może na swój sposób nazwać.

Elastyczność

System pozwala użytkownikowi na dużą swobodę i dowolność w porządkowaniu danych. Oznacza to, że jest elastyczny i dostosowany do potrzeb użytkownika. Ponadto jest ciągle aktualizowany i na bieżąco dopasowywany do obecnej sytuacji prawnej.

Obsługa wielofirmowości i wielozakładowości

System może być wykorzystywany do obsługi nie tylko jednego podmiotu, ale i kilku, które np. wchodzą w skład danej grupy kapitałowej. Rozproszona struktura wymaga szczególnych narzędzi do prowadzenia ewidencji kadrowej i płacowej, które pozwolą na sprawne zarządzanie. Ten warunek spełnia z pewnością System HR Kadry i Płace.

Intuicyjność

Korzystanie z programu jest bardzo przyjazne i łatwe. Całość zakładek i poszczególne części są logicznie uporządkowane. Jest to duże ułatwienie na tle innych programów, których obsługa nierzadko generuje wiele problemów natury technicznej.

MAKS HR – dodatkowa pomoc w prowadzeniu biznesu

Jeżeli korzystanie z Systemu HR – Kadry i Płace jest niewystarczające, można także sięgnąć po dodatki do wersji podstawowej. Zależy to od indywidualnych potrzeb firmy, gdyż każda ma inny charakter działalności i inny jest także sposób zarządzania zasobami ludzkimi. Dane wprowadzane do tych modułów są automatycznie łączone z danymi w wersji podstawowej i mogą być ze sobą kojarzone. W ten sposób mają one wpływ np. na finalną wysokość wypłaty pracownika, np. dodając do niej dodatkowe potrącenia.

Możliwość skorzystania z modułu Karty Pracy, Kadry i Płace Systemu ERP oraz innych modułów

W dodatkowym module Karty Pracy, dzięki inteligentnemu systemowi naliczania płac, nawet podczas nieobecności pracownika działu kadr, pewne czynności związane z jej kalkulacją będą mogły być automatycznie wykonane. Także dzięki integracji systemu z Rejestracją Czasu Pracy, czas spędzany przez pracownika przy stanowisku pracy będzie mógł być automatycznie porównany z jego harmonogramem.

To tylko jeden przykład dodatkowego modułu. Takich jest więcej – chociażby moduł ZFM Zakładowego Funduszu Mieszkaniowego czy moduł PKZP Obsługa Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

Kompatybilność z innymi aplikacjami

MAKS HR współpracuje z innymi programami, np. programem Płatnik czy arkuszem kalkulacyjnym Excel. Oznacza to, że dane mogą być z tych aplikacji np. importowane do arkusza kalkulacyjnego. Innymi słowy – oznacza to, że dane te nie muszą być chociażby wtórnie modyfikowane, ale mogą być bezpośrednio zaczerpnięte z MAKS HR.

Posiadanie rozbudowanego system analizy danych liczbowych

MAKS HR jest bogaty w możliwości dotyczące analizy danych. Wyposażony w różne raporty i i wbudowane zestawienia tematyczne, pozwala na kompleksową i efektywną kalkulację.

 

Poznaj system HR Kadry i Płace – Umów się na spotkanie:

Analiza danych w obszarze HR najczęsciej dotyczy absencji, kwestii płacowych i podatkowych, czasu pracy, ocen pracowniczych, umów, rotacji oraz wszelkich wskaźnków znimi związanych. Poprzez wprowadzenie nowych wartości można wykonac symulacje, np. zmiany składnika płacowego, zwiększenia lub zmniejszenia zatrudnienia. W przypadku wielu róznych działów lub miejsc pracy można analizować wiele danych dotyczących płac, absencji, ocen pracowniczych, zatrudnienia, czasu pracy, uprawnień i wielu innych. Istnieje możliwość porównania w zadanym okresie grupy osób z ich wydajnością oraz wynagrodzeniem, jak jedno ma się do drugiego i gdzie są wartości skrajne.

Producenci systemów w tym HR strają się by ich rozwiązania informatyczne były jak najbardziej intuicyjne i łatwe w obsłudze. Jednak w przypadku dużych, to jest zaawansowanych systemów w obszarze HR wymaga szkolenia dla użytkowników. Szkolenie można odbyć czytając instrukcję obsługi, ogladając tutoriale lub uczestnicząc w warsztatach lub webinarach. Szkolenie ma za zadanie dostarczyć niezbędnej wiedzy dla użytkownika w obsłudze programu w zakresie jaki on potrzebuje.

Jak dla większości systemów także w obszarze HR wymagany jest najczęściej czas dla wdrożenia systemu. W przypadku dużych wdrożeń wymaga ono analizy przedwstępnej pod kątem uruchomienia systemu, następnie jego instalacji i szkolenia dla użytkowników. Dane mogą być wprowadzone z ręki na bieżąco lub importowane z innego systemu. Po ich wprowadzeniu zalecane są testy poprawności danych i funkcjonalności mechanizmów systemu w takim zakresie, w jakim będzie on wykorzystywany. Niewielki odsetek wdrożeń z bardzo małym zakresem danych i obszarem funkcjonalnym nie wymaga takich króków, np. uruchomienie systemu w kolejnej fimie u klienta z mniejszym zakresem funkcjonalnym itp. Należy mieć na uwadze odpowiedzialność za poprawne dane oraz wszelkie operacje na nich, skutkujące możliwymi karami i odszkodowaniami. Choćby nadanie niewłaściwych uprawnień dla użytkownika może okazać się krytyczne w skutkach.
Call Now Button