System Business Intelligence MAKS BI

Strona główna / Blog / System Business Intelligence MAKS BI

System Business Intelligence pomaga w planowaniu oraz budżetowaniu, jak i w tworzeniu raportów oraz analiz. To przydatne narzędzie przyda się w każdej firmie, bez względu na branżę i wielkość przedsiębiorstwa. Czym cechuje się MAKS BI System? Dlaczego warto postawić na oprogramowanie od Softmaks?

BI System

system bi
Oprogramowanie typu business intelligence szczególnie przydaje się w dziale controllingu.

System Business Intelligence ma za zadanie wspierać przedsiębiorcę w podejmowaniu określonych decyzji biznesowych, które wpłyną na dalszy rozwój firmy. Okazuje się, że tego typu rozwiązanie wpływa nie tylko na oszczędność czasu i kosztów, lecz także zapewnia klientowi kompleksowe dane na temat działalności gospodarczej firmy. Maks BI dostarcza konkretne informacje, w danej formie i w danym czasie, jak i właściwym osobom. Automatyczny proces zbierania danych bazuje na dostępnych źródłach, a tym samym pozwala przetwarzać informacje w przystępny dla przedsiębiorcy raport, z którego skorzystać można w każdej chwili. Ponadto oprogramowanie od Softmaks sprawia, że zniwelowane zostaje ryzyko wystąpienia błędu w zasadzie do zera, a zebrane dane są na bieżąco aktualizowane.

MAKS BI – zalety systemu

Zdobycie przewagi na rynku wśród konkurencji aktualnie nie jest łatwym zadaniem, dlatego zbieranie danych oraz ich interpretowanie jest na wagę złota. Wdrożenie narzędzia, jakim jest BI System trwa minimum miesiąc, natomiast wszelkie parametry dobierane są do oczekiwań użytkownika oraz rodzaju prowadzonej firmy. Korzyści, jakie płyną z wdrożenia MAKS BI, są następujące:

  • podejmowanie trafnych decyzji dzięki zgromadzonym raportom,
  • kontrolowanie cały czas obszarów w firmie,
  • szybkie wyszukiwania informacji na złożone zapytania biznesowe,
  • łatwe tworzenie raportów,
  • zniwelowanie ryzyka popełnienia błędów dzięki automatyzacji raportów,
  • usprawniony proces planowania,
  • kontrolowanie wszelkich odchyleń,
  • budowanie własnych schematów planistycznych,
  • sprawne budowanie struktury budżetowej firmy,
  • udostępnianie danych bezpłatnie.

Raportowanie oraz planowanie

BI System posiada szereg funkcjonalności, które znacznie ułatwiają codzienną pracę. Przede wszystkim zyskujemy możliwość elastycznego planowania i szybkiego pobierania danych, co pozwala zaoszczędzić cenny czas. Kolejnym ułatwieniem jest integracja z arkuszami Excel, które bardzo często są używane w firmie. Pamiętajmy o tym, że ciągłe rozwijanie firmy wiąże się z planowaniem każdego obszaru w firmie – inwestycji, remontów, kosztów rodzajowych, zakupu materiałów itp. Usprawnienie tych procesów znacząco wpłynie na nasz komfort i zadowolenie, a tym samym przełoży się na osiąganie zysków.

Jeśli chodzi o funkcję raportowania, jaką daje nam System Business Intelligence, wpływa ona na definiowanie oraz tworzenie raportów zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Użytkownik bez problemu skorzystać może z wbudowanych szablonów, jak również integrowania wykresów, obrazów i tabel różnego typu. Zautomatyzowane tworzenie wykresów oraz diagramów sprawia, że wykonamy je szybko i łatwo, dzięki czemu osiągniemy pożądany efekt w krótkim czasie.

Innymi funkcjonalnościami, jakie są związane z MAKS BI, są przykładowo analizy Ad-Hoc, czy też kokpit menedżerski i hurtownia danych. Wszystkie potrzebne informacje możemy zatem zgromadzić w jednym miejscu, jednocześnie korzystając z przydatnych funkcji, jakie daje BI System. To innowacyjne narzędzie z pewnością warto wdrożyć w swoim przedsiębiorstwie, gdyż wpływa na usprawnienie wykonywania zadań oraz osiąganie efektów związanych z ciągłym rozwojem firmy i wyprzedzeniem konkurencji. System Business Intelligence pozwala planować dalsze działania, dostarczając nam najważniejszych danych.

Poznaj system MAKS BI – system Business Intelligence:

Call Now Button