Kadry i płace w firmie. Dlaczego warto mieć oprogramowanie HR

Strona główna / Blog / Kadry i płace w firmie. Dlaczego warto mieć oprogramowanie HR

System HR to narzędzie usprawniające prace działu kadr oraz księgowości.

program do hr
System HR ułatwia życie specjalistom kadr i płac w całej Polsce.

Oprogramowanie przyczynia się nie tylko do oszczędności czasu, ale także działa na korzyść w procesie zarządzania zasobami i prowadzenia rachunkowości przedsiębiorstwa. Jest to zatem idealne oprogramowanie do kadr i płac, z którego może skorzystać niemalże każdy kto zajmuje się kadrami i wypłatami wynagrodzeń w firmie.

System HR – charakterystyka oprogramowania

System HR przeznaczony jest dla firm, które marzą o uproszczeniu i przyspieszeniu działania kadr i płac w firmie.

Oprogramowanie MAKS HR posiada niezwykle prosty interfejs, przystosowany dla wszystkich użytkowników, także tych mniej zaawansowanych. Kolejną ważną cechą systemu jest możliwość autorskiego wpływania na zawartość programu – mowa tu przede wszystkim o edytowalnych słownikach, kompatybilnych kartotekach i możliwości dostosowywania oprogramowania do potrzeb konkretnego podmiotu. Całość jest zarządzana przez administratora, który może dowolnie wpływać na treść i konstrukcję całego systemu. Co więcej, narzędzia wykorzystywane w systemie pozwalają osobom z zezwoleniem dostosowywać wytyczne i kreować preferencje zgodnie z aktualnymi potrzebami przedsiębiorstwa. To sprawia, że oprogramowanie HR sprawdza się w szczególności w takim dziale firmy, jak kadry i płace.

W skrócie – system HR to więcej czasu, uproszczona praca i porządek w dokumentacji.

Opcjonalne składniki systemu. Oprogramowanie do kadr i płac

System HR, oprócz podstawowych narzędzi umożliwiających dowolne zmienianie składników płacowych, oferuje także bogate opcje poboczne. Przykładem dodatkowej funkcjonalności są tzw. moduły dodatkowe, stanowiące pożyteczną funkcjonalność. Dzięki nim możliwe jest wdrażanie nowych rozwiązań powiązanych ze sobą,  czyli np. zlecanie automatycznych wypłat i pracowniczych świadczeń socjalnych. Pozostałe moduły  będą zaś pomocne w przypadku innych działań związanych z obsługą księgowości firmy – wypłatami kasowymi, przelewami, spłatą należności, uregulowaniem rato pożyczek etc.

Oprogramowanie przyczynia się do znacznego uproszczenia pracy działów kadrowych.

Kadry i płace zyskują funkcjonalne narzędzie pomocnicze

System HR jest w stanie współpracować z zewnętrznymi programami i aplikacjami, m.in. z programem Płatnik czy oprogramowaniem do wykonywania przelewów bezgotówkowych. Wygląd interfejsu przypomina na pierwszy rzut oka rozwiązania zaczerpnięte z Excela – nie bez przyczyny, jest z tym programem powiązany i bez problemu jest z nim w stanie współpracować.

Oprogramowanie do kadr i płac umożliwia wykonywanie szczegółowych analiz finansowych, system przekazuje gotowe raporty i zestawienia, przydatne w procesie analizowania zysków i strat. Oprócz bogatych dodatkowych funkcjonalności możliwe jest także konfigurowanie danych i przypisywanie ich do poszczególnych pracowników – w tzw. kartach pracy. Korzystający z oprogramowania użytkownik zyskuje wygodę w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Wdrożenie systemu do zarządzania MAKS HR powoduje znaczne uproszczenie pracy działu kadr i płac.

Poznaj system HR Kadry i Płace – Umów się na spotkanie:

Call Now Button