Dlaczego warto wdrożyć system Business Intelligence w kryzysie

Strona główna / Blog / Dlaczego warto wdrożyć system Business Intelligence w kryzysie
system bi
Business Intelligence system do raportowania i analiz.

Spowolnienie gospodarki, które występuje w dobie kryzysu gospodarczego pokazuje, że organizacje są źle przygotowane do działania na globalnym rynku. Struktury i procesy, które nie są elastyczne i przewidywalne utrudniają szybką reakcje na zachodzące zmiany. Może to wpłynąć na zakończenie działalności wielu firm. Dlatego oblicze kryzysu powinno stać się sygnałem zapalnym do zmian w sposobach podejmowania decyzji oraz wykorzystywania narzędzi związanych z tym procesem. Narzędziem, które doskonale w przedstawionej sytuacji ułatwia proces decyzyjności i wspiera w walce z bezpośrednimi efektami jakie niesie za sobą kryzys jest między innymi system business intelligence.

Dlaczego warto wdrożyć business intelligence?

Najczęściej otrzymywane informacje w firmie pochodzą z różnych źródeł i systemów i od rożnych dostawców. Generowanie sprawozdań raz w miesiącu daje tylko złudne poczucie kontroli nad sytuacją. Kryzys to dobry czas aby zweryfikować wiedzę na temat funkcjonowania organizacji i rozważyć możliwość jej optymalizacji.

Przyglądając się strukturze organizacji można dostrzec wiele sygnałów ostrzegawczych, pokazujących konieczność wdrożenia systemu business intelligence. Aby każdy z przedstawicieli, osób odpowiedzialnych z konkretnych działów w firmie miał pełny obraz sytuacji i wgląd w rzetelne dane finansowe firmy konieczne jest generowanie informacji z oddziałów i utworzenie z nich jednego raportu. W większości firm jest to ręczne pobieranie danych z różnych źródeł, a następnie tworzenie formy raportu w Microsoft Excel. Proces ten jest bardzo żmudny i czasochłonny. Podczas jej metody mogą wkraść się błędy ludzkie, które w jakimś stopniu zaburzą rzeczywisty obraz. Uniemożliwia to wgląd w dane w dowolnym miejscu i czasie.

System Business Intelligence automatycznie zbiera informacje z dostępnych źródeł i przetwarza je w przystępny dla użytkownika raport, z którego może korzystać w dowolnej chwili. Dane są aktualizowane na bieżąco, a możliwość wystąpienia błędu prawie nierealna. 

Jedno kliknięcie i raport gotowy

Istnieją bardzo zaawansowane i afektywne rozwiązania analityki biznesowej, które przy pomocy jednego kliknięcia wygenerują odpowiednie dane. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu i pracy ludzi, którzy mogą poświęcić go na wykonywanie analiz, zamiast kilkudniowego procesu przygotowywania danych.

Narzędzia dedykowane do wizualizacji pozwalają na zobrazowani danych przy pomocy czytelnych i graficznych tabel, wykresów, czy diagramów. Praca z tym narzędziem jest efektywniejsza i przyjemniejsza niż analiza skomplikowanego arkusza Excel. Jedno spojrzenie na wygenerowany raport pozwala odnaleźć potrzebne informacje.

System Business Intelligence ułatwia prognozowanie, przewidywanie, śledzenie trendów rynku na każdym poziomie.

Takie rozwiązanie pozwala pracownikom organizacji na udostępnianie dokumentów dla całej organizacji, czy przekazywania niezbędnych analiz w sposób bezpieczny, niezależnie od tego gdzie i kto wprowadza zmiany dane są aktualizowane na bieżąco. Istnieje również możliwość ograniczenia dla części pracowników pewnych modułów, czy np. funkcji edycji danych, tak aby zapewnić bezpieczeństwo informacji.

System Business Intelligence dostępny jest nie tylko dla dużych firm, świetnie sprawdza się również w małych, czy średnich organizacjach. Koszt wdrożenia takiego systemu jest stosunkowo nieduży w porównaniu do ogromnych korzyści, dlatego jest to dobre rozwiązanie w czasie kryzysu gospodarczego. 

Poznaj system Business Intelligence – Umów się na spotkanie:

Call Now Button